Primorjaši ekipni pobjednici mitinga Primorje - Sv. Vid

Plivačice i plivači Primorja CO i ove su godine postali ekipni pobjednici 32. izdanja Međunarodnog plivačkog mitinga „Primorje – Sv. Vid 2019" koji se u nedjelju 09.6.2019. godine održao na Bazenima Kantrida.  U konkurenciji 300-njak plivačica i plivača iz 12 plivačkih klubova Slovenije i Hrvatske Primorjaši su osvojili ukupno 48 odličja od čega 16 zlata, 17 srebra i 15 bronci.

Kvalitetu isplivanih rezultata dokazale su plivačice Klara Morić, Nia Horvat, Ana Bobanović, Natali Nemet, Hana Knežević i plivač Mauro Muškardin koji su proglašeni i nagrađeni za najuspješnije plivače i plivačice  u A,B i C kategoriji. Mauro Muškardin je u grupi A (rođeni 2007. godine) osvojio ukupno 2. mjesto. Klara Morić i Nia Horvat osvojile su prvo i drugo mjesto u grupi B (rođeni 2008.godine) dok su Ana Bobanović, Natali Nemet i Hana Knežević bile najuspješnije u kategoriji C (rođene 2009.g).

U pojedinačnoj konkurenciji A grupe, zlatne medalje osvojio je Mauro Muškardin na 100 slobodno i 50 leđno, u konkurenciji B grupe Klara Morić na 50 leptir, 50 prsno, 100 slobodno, 200 mješovito, 100 leptir i 100 prsno, Nia Horvat na 50 leđno i 50 slobodno te Roko Morić na 50 prsno, dok su najbolji u grupi C bile Ana Bobanović na 50 leđno i 50 slobodno, Hana Knežević na 50 leptir i Eliza Spajić na 50 prsno. Primorje je bilo najbolje i u štafeti 8 x 50 mješovito za koju su plivali Mauro Muškardin, Nia Horvat, Roko Morić, Klara Morić, Marko Jardas, Sara Žeželj, Saša Ljubojević, Lana Dangubić.

Srebrne medalje u grupi A osvojili su Mauro Muškardin na 100 leđno i 50 slobodno i Saša Ljubojević na 200 mješovito, dok su srebro u B kategoriji osvojili Marko Jardas na 50 leptir, 100 leđno, 50 leđno, Natalia Gošić na 50 leptir i 200 mješovito, Dora Kustić na 50 prsno i 100 prsno, Nia Horvat na 100 leđno i 100 slobodno i Klara Morić na 50 slobodno. U C kategoriji dvostruko srebro dohvatila je Ana Bobanović na 50 leptir i 50 prsno i dok je Natali Nemet bila druga na 50 leđno. Štafeta 4 x 50 mješovito u sastavu Dario Stipić, Eliza Spajić, Hana Knežević i Mihael Filčić do cilja je doplivala kao druga štafeta C kategorije. (2009. i ml)

Treća mjesta A kategorije osvojili su Mauro Muškardin na 50 leptir, Dora Vuković na 200 mješovito i Sara Žeželj na 100 leđno. U B kategoriji brončani su bile Lea Erceg na 50 prsno, Marko Jardas na 100 slobodno, 200 mješovito, , 100 leptir i 50 slobodno, Nia Horvat na 100 leptir, , Dora Kustić na 200 mješovito i Roko Morić na 100 prsno. Pojedinačni osvajači brončane medalje u C kategoriji postali su Dario Stipić na 50 leđno, Natali Nemet na 50 slobodno, prva štafeta 4 x 50 slobodno u sastavu Filčić, Knežević, Stipić, Bobanović  te druga štafeta 4 x 50 mješovito u sastavu Natali Nemet, Ana Bobanović, Leon Probojčević i Matija Dubravčić.

Čestitamo mješovitoj štafeti trenera i plivača (4 x 50 slobodno) koji su osvojili ukupno 1. mjesto a za koju su plivali plivači Lana Dangubić i Mauro Muškardin, te treneri Alan Smajli i Diego Ivanović, a velike čestitke idu i za osvojeno 3. mjesto u štafetama roditelja i plivača za koju su plivali Marko Jardas, tata Zoran Jardas, Leon Vičić i tata Igor Vičić.

Čestitke i ostalim štafetama roditelja koji su se ove godine prijavili u velikom broju.

Velike čestitke i našim dragim prijateljima - plivačima iz PK Forca koji su svojom pokaznom utrkom na 50 slobodno otvorili plivačko natjecanje i zaslužili dugotrajni pljesak.

Miting je otvorio g.Andrej Marochini, predsjednik PK Primorje CO.

Čestitamo svim natjecateljima i trenerima na isplivanim rezultatima, srčanom navijanju i sportskim ponašanjem!!!

Veliko hvala našim vjernim navijačima!!!