Prvenstvo Hrvatske: Primorjašima 10 naslova državnih prvaka

Od petka 21.6. do nedjelje 23.6.2019. godine u Zagrebu se održalo Otvoreno prvenstvo Hrvatske na kojem su Primorjaši osvojili ukupno 18 medalja od čega 10 zlatnih, 6 srebrnih i 2 brončane. Marin Ercegović osvojio je četiri zlata, Ana Matković tri a po jedno zlato osvojili su Ognjen Marić, Ana Herceg i ženska štafeta 4 x 200 slobodno

1.dan: Primorjašima 4 zlata, Ognjenu rekord i B norma za OI i norma za SP, Ani norma za SP

Odličan start Primorjaša prvog dana Otvorenog prvenstva Hrvatske u Zagrebu !!!
Osvojena su četiri naslova državnih prvaka: Ognjen Marić na 200 slobodno (1:49.47), Ana Herceg na 200 leđno (2:18,17), Ana Matković na 400 mješovito (4:58,80), Marin Ercegović na 50 leptir(24,50).
Ognjen je sa ovim rezultatom isplivao novi mlađeseniorski rekord Hrvatske, normu za SP i B olimpijsku normu!!!
Srebrne su bile Ana Herceg na 200 slobodno (2:04.97) i Eva Stanković na 400 mješovito (5:08,61) dok je brončanu medalju osvojila ženska štafeta 4x100 sl (3:58.34) u sastavu Matković, Maduna, Herceg i Stanković.
Juniorka Ana Herceg u jutarnjoj kvalifikacijskoj utrci 200 leđno sa 2:14.65 otplivala je normu za Svjetsko prvenstvo a samo 35 stotinki dijelilo ju je od B olimpijske norme!!!!

2.dan: Ercegoviću dvostruko zlato, Matković najbrža na 200 mješovito

I drugog dana Otvorenog prvenstva Hrvatske Primorjaši nastavljaju sa odličnim rezultatima.
Do dvostrukog zlata i titule najbržeg u državi doplivao je Marin Ercegović na 100 leptir (54,84) i 50 slobodno (22,75) dok je najbrža na 200 mješovito bila Ana Matković sa 2:18.46.
Stepenicu niže u istoj disciplini stala je Ana Herceg sa 2:20,46.
Eva Stanković ponovila je jučerašnji uspjeh osvojivši srebro i na 400 slobodno (4:31.74) dok je ženska štafeta ponovno bila treća na 4x100 mj (4:25.30) u sastavu Herceg, Stanković, Matković, Maduna.

3.dan: Ercegoviću novo zlato i B norma za SP, Matković i ženska štafeta najbolje

I posljednjeg dana Otvorenog prvenstva Hrvatske Primorjaši su se penjali na pobjedničko postolje.
Marin Ercegović postao je državni prvak na 100 slobodno sa odličnih 50.09 što je ujedno i B norma za SP.
Ana Matković osvojila je svoje treće zlato na 200 leptir (2:23.19) dok su po svoja treća srebra doplivale Eva Stanković na 800 slobodno (9:10,77) i Ana Herceg na 100 slobodno (57,52).
Šećer na kraju prvenstva bila je utrka štafeta 4x200 slobodno u kojoj su Primorjašice Matković, Stanković, Maduna i Herceg osvojile zlato sa 8:34,39.

Veliki bravo i čestitke na isplivanim rezultatima!!!